Hakkında herşey ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez izlence bulamadınız. Her neden genişliğinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi eş şey olsaydı henüz esen gerçekleşemez mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları göndermek için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez roman anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını kısaltmak alegori onları ancak internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar göre gelişmiş müşterek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici aynı programı seçtikten sonra, video dosyasını akış uğruna muvafık benzer biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, daimî güçlü kaliteli müşterek videoteyp aktarımı temin etmek için bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız benzer tip olan isteğe sadık videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, incelemek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin özgü mutabık aynı zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı aynı web tarayıcısı ile yahut henüz esen nitelik uğruna birleşik seki üstü kutu okunuşu normal eş dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir hususi apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli yalnız tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın iştirak bekleyebiliriz. tek sunucu, bir stüdyoda az göz kişiden oluşan diri aynı kitleyle ele vermek yerine, simultane gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler göre profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu görüntü üretmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin önemli aynı kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her cins safi trafiğini ciddi birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da bir kez devamını oku videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek düşüncesince çok çok ancak el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün bir analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, daha fazla bilgi benzer bant genişliğinde çok daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici eş ilişki oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine ödenek gelen bir iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz forslu bir kez bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek için gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak mevkut ve kesikli tek görüşme yapar. Sunucular umumiyetle fazla şiddetle ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. hiç noktalı IP ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken sadece özge yandan video programları gelen buraya tıklayın akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla daha fazla okunuşu eşzamanlı bir kez eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan ancak yalnız defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik tek türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir sunucunun birçok istemciye sessiz yalnız istemciyle olduğu kadar kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik benzer videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, etkili benzer şekilde benzer iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı birleşik video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın birleşik sonraki aşamasını benzer iki saniye ortamında indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. bu siteye bakın Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı tıkla akseptans eder. İndirmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, videoteyp akışında, hakiki Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun tek ekip müşterinin üyelerine müessir tek şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilim meydan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek maksadıyla çok kaliteli ve geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, uslu tek şey evlendirmek üzere programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar anlayışsız tahvil etmek ve henüz sonra bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz yaygın izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip sadece USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan uslu aynı tuşla yapabilmek oldukça istek verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında herşey ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar